Tania Pożyczka Pozabankowa

Czy istnieje coś takiego jak tania w spłacie pożyczka pozabankowa? Wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem tania, ponieważ jeśli będziemy chcieli porównać jej koszty z tradycyjną pożyczką gotówką dostępną w banku to jednak zawsze te koszty będą korzystniejsze po stronie banków.

Spora konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych sprawiła że obecnie mamy szeroki wybór wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe. A wiadomo że jeśli wybór jest spory to również koszty tego typu pożyczek będą różne. To tak samo jak szukamy konkretnego towaru za pośrednictwem takich serwisów jak Ceneo.pl, widzimy jaka jest rozbieżność cenowa i dzięki takiej porównywarce możemy znaleźć najbardziej korzystną dla nas ofertą cenową. Podobnie jest z pożyczkami pozabankowymi, nie jesteśmy skazani na jedną konkretną ofertę a możemy wybierać spośród kilkunastu czy nawt kilkudziesięciu obecnie dostępnych ofert, choćby za pośrednictwem takich porównywarek pożyczek pozabankowych jak PPozabankowe – http://www.ppozabankowe.pl/

Obecnie prawie każda firma która udziela długoterminowych pożyczek pozabankowych, posiada na swojej stronie specjalny elektroniczny symulator za pomocą którego w prosty sposób obliczymy sobie koszt pożyczki. Wprowadzając kwotę interesującej nas pożyczki oraz okres spłaty, będziemy mogli zapoznać się z wysokością raty miesięcznej pożyczki oraz jej łącznym kosztem czyli jaką kwotę będziemy musieli spłacić. Oczywiście w przypadku pożyczek pozabankowych, najbardziej opłacalne okazują się pożyczki nie większe jak do 3000 zł i z możliwie najkrótszym okresem spłaty, najlepiej do 12 miesięcznych rat.

Kalkulator Pożyczkowy firmy Provident umożliwiające obliczenie kosztów pożyczki

Które firmy posiadają u siebie najniższe koszty pożyczek ratalnych? To już możecie sprawdzić sami i to jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę w konkretnej firmie. Ja ze swojej strony polecałbym przyjrzeć się ofertom pożyczek takich firm jak Wonga, Ratka, Aasa Polska czy Provident w ramach pożyczki samoobsługowej. Wszystkie te pożyczki dostępne są całkowicie przez internet, a więc do uzyskania bez wychodzenia z domu.

Co będzie potrzebne do uzyskania taniej pożyczki pozabankowej? Oczywiście pierwszy krok to sprawdzenie gdzie będzie najtaniej a jeśli ten krok będziecie mieli już sobą to kolejnym krokiem będzie przygotowanie kilku rzeczy. Przede wszystkim dowód osobisty – jeśli firma pożyczkowa nie będzie od nas wymagała skany dowodu, bo od tych praktyk powoli już odchodzi to na pewno przydadzą się same dane zamieszone na dowodzie osobistym. Ponadto będzie nam również potrzebne konto osobiste z któego będziemy musieli dokonać przelewu opłaty weryfikacyjnej, choć są firmy które umożliwiają uzyskanie pożyczki bez przelewania grosza z konta bankowego. Przyda nam się również telefon komórkowy, ponieważ każda firma po złożeniu przez nas wniosku, dzwoni do pożyczkobiorcy weryfikując wprowadzone w formularzu dane.

Na sam koniec warto dodać że powinniśmy wybierać pożyczki pozabankowe wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i kierować się metodami bezpiecznego pożyczania. W celu zasięgnięcia bliższych informacji na temat nie uczciwych firm pożyczkowych możemy w tym się udać się na strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *