Gdzie po pożyczkę podobną do Providenta?

Rynek pożyczek pozabankowych kiedyś kojarzył nam się głównie z jedną firmą – Providentem. Od momentu kiedy ta firma pojawiła się na krajowym rynku minęło już sporo czasu, a w międzyczasie sam rynek pożyczek uległ ogromnym zmianom, głównie dzięki popularności jaką zdobywał w ostatnich kilku dekadach internet.

To właśnie dzięki internetowi rynek pożyczek pozabankowych mocno w ostatnich latach się rozwinął, powstały nowe firmy umożliwiające uzyskanie pożyczki pozabankowej całkowicie przez internet. Stare firmy pożyczkowe albo zakończyły swoją działalność nie nadążając za duchem czasu, albo wprowadziły do swojej oferty szereg nowych propozycji, jednocześnie obniżając koszty dotychczasowych pożyczek. Wśród takich firm znalazł się również Provident, do tej pora jedna z czołowych firm działająca na krajowym rynku pożyczek pozabankowych.

Nie tak od razu firmy pożyczkowe które rozpoczęły pożyczenie gotówki w internecie, były zainteresowane udzielaniem pożyczek ratalnych, w więc takich jakie ma w ofercie firma Provident. W pierwszej kolejności pojawiły się firmy udzielające krótkoterminowych chwilówek, czyli pożyczek z okresem spłaty 15, 30 czy 60 dni. Dopiero z czasem zaczęły się pojawiać pierwsze firmy jak Incredit, Kredito24 Raty (obecnie Monedo) czy Aasa, które umożliwiły pożyczkobiorcy zaciągnięcie pożyczki pozabankowej z ratami miesięcznymi i to całkowicie przez internet. Jeśli obecnie spojrzymy na rynek pożyczek ratalnych to znajdziemy tam szereg propozycji, spośród których na prawdę możemy przebierać w ofertach – http://www.nachwilke.com/pozyczki-pozabankowe-na-raty/

Dzięki temu że rynek pożyczek pozabankowych rozrósł się w oszałamiającym tempie i rozmiarach, a takie firmy jak Provident otrzymały sporą konkurencję, mamy możliwość wyboru pożyczki – ten najtańszej, z najniższą ratą, na najlepiej dopasowanych dla nas warunkach. Otrzymując odmowną decyzję o udzielenie kredytu, już nie jesteśmy skazani na wysokie koszty pożyczki, nie musimy też korzystać z pierwszej lepiej okazji otrzymania pożyczki drogą pozabankową. To nie koniec zmian na tym polu, ponieważ już można zauważyć że zmienia się również rynek pożyczek dla osób zadłużonych. Takie osoby już nie są skazane na wysokie pożyczki, w ramach który pozbędą się dorobku całego życia w postaci domu czy mieszkania. Teraz, posiadając dodatkowego żyranta, mogą skorzystać z oferty sprawdzonej pożyczki i nie narażając się na wysokie koszty miesięczne pożyczki.

Odpowiadając jednak na główne pytanie tego artykułu – pożyczki podobne do Providenta znajdziemy oczywiście w internecie, już nie musimy rozglądać się za nimi ściągając numery telefonów z przydrożnych oroszeń. Dzięki takim porównywarkom pożyczek pozabankowych jak Pozabanki Online Kredyty Pozabankowe , możemy rozejrzeć się wśród najnowszych propozycji na rynku pożyczek pozabankowych. Co najważniejsze, takie zestawienie obejmują firmy wyłącznie sprawdzone, oferujące pożyczki bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów przed udzieleniem nam pożyczki. Praktycznie każda osoba znajdzie za ich pośrednictwem, taką ofertę która będzie do niego odpowiednio dopasowana. A więc – określona kwota pożyczki, konkretny okres spłaty w ratach miesięcznych, w zależności od wieku pożyczkobiorcy oraz jego historii kredytowej. W przypadku tego ostatniego, istnieje możliwość wybrania takiej oferty, w przypadku której nie będzie weryfikowana nasza historia kredytowa w BIK (podobnie jak w bankach), a tylko za pośrednictwem rejestrów dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Erif.

Zanim Podpiszesz – jeżeli po raz pierwszy sięgamy po pożyczkę poza bankiem, powinniśmy zapoznać się najważniejszymi zasadami dotyczącymi bezpiecznego pożyczania. Wśród takich porad te dwie naszym zdaniem najważniejsze, to wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej oraz terminowe regulowanie spłaty pożyczki w ustalonym wcześniej terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *